Chytáme na živou návnadu po celý rok

Black bass (Micropterus salmoides)

Black bass

Sladkovodní ryba z čeledi okounovitých pocházející ze Severní Ameriky, v Evropě se vyskytuje řídce. Oceněn rybáři jako tvrdý bojovník při sportovním rybolovu.

Popis

Olivově zelená ryba s tmavými, někdy až černými zubatými pruhy na každém boku. Hřbetní ploutev je stejně jako u ostatních okounů trnitá. Horní čelist se táhne až k zadnímu okraji očního důlku. Dosahuje maximální délky 80 cm a váhy 10 kilogramů.

Výskyt

Jedná se o typického obyvatele klidných, zarostlých jezer a potoků. Ve větších jezerech žijí dospělí okouni v hlubších vodách než mladé ryby. Vyhovují jim převislé břehy a rákosí. Na Ebru v přehradě Riba Roja se vyskytují ryby velikosti 60 cm a váhy 5 – 6 kg.

Potrava

Nedospělé ryby konzumují především hmyz a malé rybky. Dospělý okoun si tuto stravu dokáže spestřit lovem hadů, žab a vyjimečně i drobných vodních ptáků.

Lov

Nejlepší lov na Black Bass je za soumraku. Okouni připlouvají k hladině lovit hmyz. Rybář, který má rád vláčku si na přehradě přijde na své. Nejlepší doba na jisté úspěchy je od května do října. Jedná se o teplomilnou rybu, v ostatních měsících tedy není příliš aktivní. Způsob lovu této ryby není totožný s českým okounem, před vlastním rybolovem je třeba se poradit s odborníkem.

Black bassy z řeky Ebru u kempu Almaebre


Rezervujte si pobyt v rybářském kempu Almaebre!

Zpět na Ryby na řece Ebro

Vytisknout stránku | Odeslat mailem | Hlavní strana


Navigace:

Rychlý kontakt

Tel.: +34 973 290 009 (p. Ervin)

almaebre@almaebre-fishingcamp.com

Více kontaktů  |  Kontaktní formulář

Přidej se na facebooku

Partneři

Reklamní agentura IJ&T s.r.o Písek

Náš smluvní partner ve Slovenské republice

Náš smluvní partner ve Slovenské republice

e-mail info@orbis-sk.sk

tel.: 00421 905 409 722 ( Ing. Peter Hájik)

Půjčovna mikrobusů a minibusů

e-mail groz@seznam.cz

tel.: 00420 602 751 831 (Radek Brychta)