Chytáme na živou návnadu po celý rok

Candát (Stizostedion lucioperca)

Candát obecný

Tato dravá ryba, původem z východní Evropy a jižní Skandinávie, byla pro své kvalitní a chutné maso vysazena do vod střední a západní Evropy včetně Španělska, kam ji nyní jezdí lovit rybáři z celého světa.

Popis

Tělo candáta je protáhlé, pokryté drobnými, drsnými šupinami s dvojicí hřbetních ploutví. V barvě převládá šedá s místy žlutými a zelenými tóny, hřbet je tmavý, břicho bílé. V tlamě se nachází řada drobných zoubků a několik větších, tzv. „psích“. Jeho oči jsou přizpůsobeny životu ve špatných světelných podmínkách, proto obsahují vysoce odrazivou vrstvu. Díky tomu vypadají, jako by zářily. Dožívá se věku 3 – 5 let, dorůstá maximální délky až 90 cm, průměrně 40 – 70 cm.

Výskyt

Candát obývá povětšinou středoproudé řeky, přehrady a slepá ramena řek. Je však poměrně citlivý na kvalitu vody a přítomnost kyslíku v ní. Vyhledává místa s úkrytem a dokáže žít i ve větších hloubkách. Na Ebru je candát druhou nejrozšířenější rybou.

Potrava

V mládí se candát živí potěrem a drobným hmyzem, v dospělosti pak drobnými rybkami a to živými i mrtvými.

Lov

Lov candáta probíhá celoročne na živou či mrtvou nástrahu. Na přelomu března a dubna, v době tření, se může chytat na umělé nástrahy. Berou velice ochotně. Na Riba Roja jsou běžné úlovky kolem 70 cm, avšak kolem 1 metru nejsou zase tak velkou výjimkou. Denní úlovek může činit i 10 kusů.

Candátí obr z Ebra 98 cm a 10 kgCandát, který se dá na Ebru chytitDenní úlovek cendátů v kempu AlmaEbrePrůvodce Josef Hupák se vrací z odpoledního lovuPřijeďte si chytit takového cendátaKrásný úlovekPrůvodce Josef Hupák s cendátemCandátům se na Ebru daříJosef Hupák vám vysvětlí jak takové candáty chytit


Rezervujte si pobyt v rybářském kempu Almaebre!

Zpět na Ryby na řece Ebro

Vytisknout stránku | Odeslat mailem | Hlavní strana


Navigace:

Rychlý kontakt

Tel.: +34 973 290 009 (p. Ervin)

almaebre@almaebre-fishingcamp.com

Více kontaktů  |  Kontaktní formulář

Přidej se na facebooku

Partneři

Reklamní agentura IJ&T s.r.o Písek

Náš smluvní partner ve Slovenské republice

Náš smluvní partner ve Slovenské republice

e-mail info@orbis-sk.sk

tel.: 00421 905 409 722 ( Ing. Peter Hájik)

Půjčovna mikrobusů a minibusů

e-mail groz@seznam.cz

tel.: 00420 602 751 831 (Radek Brychta)